Zbiornik to stary 25 ha kamieniołom, podczas eksploatacji natknięto się na wodę, która stale przybywa.Droga dojazdowa znika pod taflą wody-to jeszcze pamiątka z czasów czynnego wyrobiska.Kiedyś były to dwa oddzielne zbiorniki co widać jeszcze na tablicy .Akwenem opiekuje się koło PZW w Gackach.Jedyną zmorą jaka ich prześladuje to rolnicy myjący maszyny po opryskach.Strefa przybrzeżna porośnięta jest moczarką. Ryb jest dużo – karpie ,amury i nawet jesiotry ,jest ładny drapieżnik ale łowisko ma swoje „widzi mi się” .

dscn4541

Czasami ryby  biorą jak oszalałe a czasami cisza -nic  .Polecaną miejscówką jest koniec zbiornika i tam gromadzi się najwięcej wędkarzy  .Dojazd dobry-w okolicy  Camping w pobliskich Gackach jest sklep i bankomat .Pionowe ściany,z których przy wietrznej pogodzie  spadają kamyczki robią wrażenie  . Sporo przyjezdnych wędkarzy z okolic Śląska i Małopolski  .Można znaleźć fajne skałki „kamienie” co widać na zdjęciach.
Pobliski Camping znajdujący się po lewej stronie na zbiorniku „Pompa”oferuje sporo atrakcji. Plaża z kąpieliskiem ,grille kursy nurkowania.Woda posiada I klasę czystości, wypływa z podwodnych źródeł i zawiera leczniczą siarkę.

Dojazd  z Kielc- kierujemy się trasą 766 na Pińczów ,tam
skręcamy  w centrum w drogę na Busko Zdrój   767  to jest zaraz na rynku (Plac  skręcamy w lewo zaraz za kościołem w ulice Batalionów Chłopskich   potem około 5,5km w miejscowości Bogucice skręcamy w prawo i jedziemy prosto jakieś 4 km  i na krzyżówce z napisem Nida Gips  skręcamy w prawo będzie widać takie typowe górki i po lewej zakład Lafarge Nida Gips.

dscn4555

dscn0150

dscn0256

dscn0205

dscn0269
Baza noclegowa
Camping Loch Ness
http://campinglochness.blog.onet.pl/
Camping Loch Ness – rodzinny , kameralny wypoczynek z dala od gwaru i hałasu. Własne kąpielisko i plaża z krystalicznie czystą wodą I kl. czystości / zawiera siarkę! doskonałą na bóle reumatyczne /. Obok campingu dwa rezerwaty florystyczne , teren nadający sie na spacery , jazdę rowerami. Doskonałe warunki dla wędkarzy i do uprawiania nurkowania-głębokość zbiornika dochodzi do kilkunastu metrów a przejrzystość do 3-5 m. W sezonie szereg imprez letnich: nurkowanie, piłka plażowa i inne. Zapraszamy serdecznie do Loch Ness ! Kto raz tu odpoczywał ten powraca do Loch Ness corocznie.

Loch Ness czynne od pierwszego do ostatniego klienta.

ZAPRASZAMY !!!

1a

 

8

15

Podziękowania dla  firmy AR-TUR za zdjęcia ośrodka Loch Ness.
http://rezerwacjaurlopu.pl/products/95/Skalki-w-Gackach.html