W dniu 3-4 września 2011 roku w miejscowości Wilków odbyły się II Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn p. Marek Krak. Zawody zorganizowane po raz drugi, powoli stają się tradycją. Zjeżdżają zawodnicy z całej Polski.

Po uroczystym powitaniu i odprawie rozpoczęło się losowanie stanowisk. Pięć sektorów A, B, C umiejscowiono po prawej stronie zalewu, natomiast sektor D i E – po lewej. Nasz zawodnik Bartek Fronczkowski w pierwszym dniu losuje sektor E, stanowisko 67. Jest to tzw. Zatoka Straceńców. Po zakończonej 4-godzinnej turze wiemy skąd jej nazwa. Wynik Bartka mówi sam za siebie – 115g w cztery godziny, co daje mu 70 miejsce na 73 startujących zawodników.

Wielkie brawa dla organizatorów i sponsorów imprezy a w szczególności dla Dominika Dudka z klubu Sensas Bodzentyn.Nie dośc że,był organizatorem to jeszcze startował w zawodach

Cytować

Dość szybko opuszczamy w pierwszym dniu teren zawodów. Koledzy z całej Polski zostają na grilla. My po obiedzie udajemy się do domu, po drodze planując taktykę na drugą turę. Rano to Bartek budzi mnie na zawody. Okazuje się, że wstępuje w niego nowa siła i chęć walki. Na parkingu meldujemy się po 620. Większość zawodników już dotarła. Po parkingu rozchodzi się woń atraktorów, których nie powstydziłaby się niejedna cukiernia. Znowu losowanie. Tym razem lądujemy na prawym brzegu w sektorze A, stanowisko nr 6. Mamy troszeczkę głębszą wodę, w granicach 2,5 metra, równy blat na 4 stanowiskach. Po prawej stronie mamy miły akcent – kobietę. W ciągu czterech godzin udaje nam się wypracować wynik 1420 gram, co daje Bartkowi 9 miejsce w sektorze i z wynikiem 1535 w ogólnej klasyfikacji zajmuje 65 pozycję. Po uroczystym zakończeniu zawodów i wręczeniu licznych nagród, rozjeżdżamy się do swoich domów z nadzieją spotkania się za rok. Bartek zmęczony, ale szczęśliwy.