{jcomments on}Rzeka ta należy do jednych z większych rzek w naszej okolicy . Wypływa z lasów Garbu Gielniowskiego po przepłynięciu 81.3 kilometra uchodzi do pilicy w okolicach Nowego Miasta .

Na większości swojego biegu ma dziki charakter . Najbardziej godnymi polecenia są odcinki w okolica Sitowej i Parczówka . Ciekawe miejsce do wędkowania można też znaleźć na miejskim odcinku tuż poniżej zbiornika Drzewica . Łowiąc w tym obszarze możemy liczyć na niezłe brania białej ryby a w szczególności ukleij i płoci . Spinningiści łowią tu niezłego okonia i sporego klenia . Szczupak raczej trafia się rzadziej spora presja miejscowych wędkarzy z żywcówką .

Następny godny polecenia odcinek znajduję się poniżej miejscowości Odrzywół sam chętnie się tam zapuszczam ze spinningiem . Możemy tutaj liczyć na pięknego klenia i jazia . Szczupak może nas zaskoczyć zdarzają się spore giganty . Wędkarze lubiący łowić okonie też mogą liczyć na spore egzemplarze sztuki powyżej 30 nikogo nie dziwią . Rzeka na tym odcinku jest trudna dla początkujących wędkarzy . Spory uciąg wody dużo powalony drzew miejscami dość głęboko ale mimo to zapraszam bardzo serdecznie.