Spławik Cralusso Torpedo Tunning jest to udoskonalona wersja udanego Spławika Cralusso Torpedo, który został użyty przez zwycięski zespół węgierski w 2003 roku na Mistrzostwach Świata.Spławik Cralusso Torpedo Tunning to najnowszej generacji spławik na wody płynące.

Dzięki swej charakterystycznej budowie spławik jest doskonale stabilny, zarówno podczas łowienia na stopa, jak i podczas przepływanki.

Specjalnie wyprofilowany korpus nie wystaje ponad powierzchnię wody nawet podczas pełnego trzymania, a przy zastosowaniu płetwy tuningowej korpus idzie kilka centymetrów pod wodą, zaś ponad lustro wody wystaje jedynie antenka. Pozwala to zauważyć nawet najdelikatniejsze brania, o zacięciu których kiedyś można było jedynie pomarzyć.

Spławik wykonany ze specjalnego tworzywa, mocnego i bardzo trwałego, dzięki czemu spławik odporny jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Można rzec, że jest praktycznie niezniszczalny. Druty, na których mocuje się zestaw są wtopione w korpus i ne ma możliwości ich wyrwania. Dzięki temu, że spławik wytwarzany jest metodą wtrysku, we formie, wszystkie modele są idealnie równe, zgodne z gramaturą opisaną na ich korpusie, a tworzywo, z jakiego są wykonane sprawia, że ich wyporność jest niezmienna, gdyż spławiki nie naciągają wody, nawet po kilku tygodniach zanurzenia pod wodą. Komplet, w jakim sprzedawany jest spławik zawiera płetwę tuningową oraz 7 antenek o różnym przeznaczeniu i kolorze.

Jest to obecnie najpopularniejszy spławik w Europie o czym przekonaliśmy się na M.Europy w Słowacji.

Źródło  http://www.cralusso.com.pl/