W dniu 23-24.06.2012 odbyły się już III Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Gór Świętokrzyskich. Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Sensas Bodzentyn oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn-Marek Krak. Harmonogram zawodów przedstawiał się następująco:

 

23.06.2012 (sobota)

7.00 – Zbiórka zawodników (potwierdzenie przybycia)

7.20 – Uroczyste otwarcie zawodów

7.40 – Losowanie stanowisk

8.00 – 1 sygnał – wejście na stanowiska

8.45 – 2 sygnał – 5 min do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

9.50 – 3 sygnał – nęcenie ciężkie

10.00 – 4 sygnał – rozpoczęcie pierwszej tury

13.55 – 5 sygnał – uwaga 5 min do końca tury zawodów

14.00 – 6 sygnał – zakończenie pierwszej tury zawodów

14.00-14.30 – Ważenie ryb

14.30-15.30 – Posiłek

15.30 – ogłoszenie wyników po I turze zawodów.

 

24.06.2012 (niedziela)

7.00 – Zbiórka zawodników (potwierdzenie przybycia)

7.30 – Losowanie stanowisk

8.00 – 1 sygnał – wejście na stanowiska

8.45 – 2 sygnał – 5 min do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

9.50 – 3 sygnał – nęcenie ciężkie

10.00 – 4 sygnał – rozpoczęcie drugiej tury

13.55 – 5 sygnał – uwaga 5 min do końca tury zawodów

14.00 – 6 sygnał – zakończenie drugiej tury zawodów

14.00-14.30 – Ważenie ryb

14.30-15.30 – Posiłek

16.00 – ogłoszenie wyników zawodów uroczyste zakończenie zawodów

 

 

 

 

Dzięki Zarządowi Naszego Koła oraz pomocy sponsora mamy możliwość uczestniczyć w tychże zawodach.

 

Naszym zawodnikiem jest Bartłomiej Fronczkowski. W sobotę meldujemy się nad zalewem około 6.Wilków wita Nas mgłą i lekką bryzą .Powoli parking się zapełnia autami z całej Polski. Udajemy się do kapitanatu na odprawę. Widzimy znajome twarze z poprzedniej edycji, są też i nowi zawodnicy. Jest 7 sektorów ,losowanie idzie sprawnie ,Bartek losuje stanowisko nr 30.O bok na 29 Arek Pawlak- zawodnik Kadry Narodowej ,wielokrotny Mistrz Polski ,Drużynowy Mistrz Świata oraz Wędkarz Roku. Bartek dzięki swej otwartości bardzo szybko się z Nim zaprzyjaźnia. Jest to bardzo fajny i otwarty chłopak. Arka i Bartka odwiedza jeszcze TVP-Kielce prosząc o wywiad, który ukazuję w Niedzielnym wydaniu Informacji. Po pierwszej turze Bartek jest 66 na 72 startujących. Arek podchodzi i prosi Bartka aby po zawodach się do Niego zgłosił po ,,bonusa’’ .Jeszcze tylko obiad, krótka wymiana spostrzeżeń ,i po ,,angielsku’’ opuszczamy Kapitanat. Koledzy po ,,kiju’’ zostają na wieczornego ,,grilla’’

 

II dzień

 

Pobudka o godzinie 5(skąd Bartek ma tyle siły),kierunek Wilków. Kilometry upływają dość szybko, na miejscu jesteśmy o 6.30.Udajemy się do miejsca zbiórki-lista obecności i losowanie. Tym razem stanowisko nr 47 –z prawej i lewej Bartek obstawiony ,,starymi wyjadaczami’ ’Znów te same czynności co wczoraj. Po godzince, jesteśmy rozłożeni .Można zrobić parę zdjęć ,pogadać z kolegami. Łowimy na płytkiej wodzie około 80 cm, niestety wszędobylskie okonki po 5 cm nie dają się Bartkowi dobrać do rybek punktowanych. Na 15 okonków przypada 1 jazgarz. W sektorze jest ostatni i indywidualnie też .Po skończonej turze idzie do Bartka ,Arek Pawlak i niesie mu w prezencie rolki .Uścisk dłoni innych zawodników za walkę i pogodę ducha sprawia że na ustach ma cały czas tzw. banana.

 

Nagrodą od organizatorów za najmłodszego zawodnika jest paczka ze słodkościami, pakiet zanęt Sensasa za walkę i pakiet ziem od Górka w wyniku losowania. Wielkie dzięki Organizatorom za wspaniałą atmosferę, zawodnikom za wspaniałe towarzystwo i prawdziwie rodzinny charakter zawodów.. Arkadiuszowi Pawlakowi-za to że ,,woda sodowa’’ nie dla Niego, za okazaną pomoc i prawdziwie sportową, zdrową atmosferę. Wielkie brawa dla Organizatorów za ciężką pracę. Sponsorom za nagrody rzeczowe. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.Były nagrody dla najlepszych,dla najstarszych i najmłodszych uczestników oraz dla tych którzy dotarli do Kielc z najdalszych zakątków Polski.

 

Życzyłbym sobie i innym tylko takich wyluzowanych i fajnych imprez. Jeżeli zdrowie i czas pozwoli to do zobaczenia w IV edycji.