{jcomments on}Kilka slów na temat wędki DAIWA R`Nessa JiggerSpinn 2,40m 2-15g. Kupiłem ja z myślą o dwóch łowiskach, bardzo małe okoliczne zbiorniki zaporowe (okoń) i małe rzeczki (pstrąg).

 

 

Gdybym miał łódkę to zdecydowanie zamieniłbym mój model 2.40m na 2.10m, ale że łowie z brzegu to padło na dłuższy. Także mniej więcej mogę pogodzić spinning z brzegu na małych jeziorkach i przedzieranie się przez krzaki na małych rzeczkach.

 

 

PBH_rnessa_001.JPG

 

PBH_rnessa_002.JPG

Wędka jest lekka (135g) o szybkiej akcji (Fast) ale zdecydowanie nie jest sztywna/kołkowata. Po zacięciu świetnie amortyzuje holowana rybę, a przy większej ładnie przechodzi w pól-parabolik. Hol takiego przyłowu jak szczupły 50+ naprawdę daje dużą frajdę. Praca wędki zaskoczyła mnie na duży plus.

 

PBH_rnessa_003.JPG

 

PBH_rnessa_004.JPG


Wędka jest bardzo czuła i spokojnie wyczuwamy każde tracenie przynęty o jakaś podwodna przeszkodę. Być może bardziej opisałbym ja jako 3-15g a nie 2-15g, ale to tez zależy od użytej przynęty. Mocno pracujące cykady i woblerki 2g bardzo dobrze czuć na wędce, obrotówki i gumy (główka + guma) raczej od 3g. Łowiłem trochę obrotówkami 00 i 0 (1.5g i 2.5g), i prowadzi się je trochę w ciemno, ale za to branie jest wyraźnie odczuwalne nawet takich maluchów jak jelce 15cm.


PBH_rnessa_005.JPG

 

PBH_rnessa_006.JPG

Podoba mi się wykonanie wędki, no może bez uwzględnienia korka. Proste, estetyczne, bez żadnych udziwnień, świecących odblaskowych napisów. Korek jak dla mnie to minus w tej wędce, nawet jeśli to korek AAA to przy cenie tej wędki jednak powinien być deko lepszy. Z drugiej strony może porostu na taki trafiłem. Dodam jeszcze ze cały czas łowiłem używając żyłki, na jesieni przesiadam się na plećkę 0.08/0.10 i będę jak testował na trochę innym łowisku.

 

PBH_rnessa_007.JPG

 

Dane producenta:
– Długość: 2,40m
– Ciężar wyrzutowy: 2-15g
– Waga: 135g
– Dl. transportowa: 126cm
– Blank wykonany wedlug technologii SVF
– Połączenie czopowe Daiwa V-Joint
– Przelotki Fuji Alconite
– Uchwyt kołowrotka Fuji
– Korkowa rękojeść AAA

 

PBH_rnessa_008.JPG