Mamy już blank, many wyznaczony kręgosłup, czas na rozpoczęcie klejenia. Zdecydowałem się na zbudowanie rękojeści z gotowych elementów z pianki EVA, plus uchwyt kołowrotka Fuji KSKSS Split Spinning Reel Seat.

PBH_RBIII_001.JPG

Przed zamówieniem komponentów do budowy powinniśmy stworzyć sobie jakiś szkic, jak nasza wędka ma wyglądać, jakieś wyobrażenie rękojeści.

PBH_RBIII_002.JPG

A więc zaczynamy budowac, mamy już komponenty przydałoby się czymś to posklejać. Najlepiej kleić klejem epoksydowym dwuskładnikowym. Coś w rodzaju Poxipolu. Zdecydowałem się na klej specjalnie przeznaczony do klejenia wędek, podobno jest bardziej plastyczny niż zwykle kleje epoksydowe. Drugą cecha tego kleju jest to ze twardnieje dopiero po jakichś 45 minutach, także mamy sporo czasu żeby nanieść ewentualne poprawki. Czyli bardzo dobry klej dla początkujących.

PBH_RBIII_003.JPG

Dodam jeszcze ze zanim zacząłem klejenie, prowizorycznie zamontowałem wszystkie elementy (przelotki, uchwyt do kołowrotka i sam kołowrotek) za pomocą taśmy (masking tape) na blanku. Pomogło mi to wyznaczyć mniej więcej długość dolnika i określić gdzie prawidłowo wyważa się wędka. Zrobiłem tez próby z przelotkami zamontowanymi po miękkiej i twardej stronie kręgosłupa blanku.

Przed rozpoczęciem klejenia należy odtluścić blank, najprościej zrobic to można alkoholem. A jak komuś szkoda procentów to jakimś innym preparatem przeznaczonym do tego celu:

PBH_RBIII_004.JPG

Taki rozpuszczalnik nadaje się też do usuwania lub czyszczenia wędki z nadmiaru kleju.

Aby jak najbardziej ograniczyć wagę zestawu, zdecydowałem się na nowy uchwyt do kołowrotka Fuji KSKSS, rozmiar 16. Wedlug producenta ponad 50% lżejszy od standardowych uchwytów. Składa się on z kilku części także trzeba zachować precyzje w czasie klejenia.

 Postępy w montowaniu uchwytu kołowrotka:

PBH_RBIII_005.JPG

PBH_RBIII_006.JPG

PBH_RBIII_007.JPG

PBH_RBIII_008.JPG

PBH_RBIII_009.JPG

I reszta komponentów rękojeści dzielonej:

PBH_RBIII_010.JPG

Prawie gotowa rękojeść, czeka ja jeszcze omotkowanie i lakierowanie.

Wędka jest budowana pod kołowrotek Daiwa Exceler X 1500, dlatego zdecydowałem się ze kijek będzie czarny/grafitowy z czerwonymi wstawkami.

&&&&&&&

W następnej części o przelotkach, ich rozmieszczeniu, omotkowaniu i lakierowaniu.