{jcomments on}Niezmiernie miło mi zaprosić wszystkich dnia 6 kwietnia 2013r, w najbliższą sobotę, o godzinie 12.00 na otwarcie sklepu wędkarskiego” GRUBA RYBA” w Kielcach, znajdującego się przy ul Klonowej 55A lokal F, którego jestem właścicelem.

Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Na uwagę będą zasługiwać produkty angielskiej firmy Drennan, producenta najwyższej jakości sprzętu wędkarskiego. Nowym produktem na świętokrzyskim rynku będą również zanęty i atraktory absolutnego wirtuoza w wędkarstwie spławikowym Zbigniewa Milewskiego, miałem okazję testować naprawdę serdecznie polecam. W tych zanętach oprócz najwyższej jakości składników jest jeszcze pasja i kawał serca wytwórcy. Pisząc o zanętach nie sposób nie wspomnieć o dodatkach takich jak glina, ziemia, i specjalne mieszanki mineralne. Wyroby Kacpra Góreckiego, bo o nich mowa będą, również w ciągłej sprzedaży. Na szczególną, moim zdaniem uwagę, zasługuje dodatek pt. minerał mokry płoć. Testowałem i bez niego na ryby nie jadę.

Teraz może troszkę o przynętach sztucznych bardzo bliskich memu sercu. Otóż w ofercie wiosennej hitem będą woblery marki STORK ,które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Ojczyzną tego produktu jest lubelszczyzna, region uważany przez wielu za stolicę pstrągowego południa Polski. Modele pstrągowe i kleniowo-jaziowe na pewno podbiją Wasze serca. Chyba równorzędnym hitem będą wyroby Andrzeja Lipińskiego… kleniowe woblery owadopodobne o nazwie BROMBA, czy boleniówki noszące imię SPIRIT oszukają najbardziej wymagającego klenia i najostrożniejszego bolenia…Naprawdę perły polskiego hand made. Mówiąc o boleniach nie można zapominać o wyrobach jednego z najlepszych łowców boleni jakiego poznałem…przynęty Roberta Hamera, bo o nim mowa, również będę miał w swojej ofercie już od połowy kwietnia. Ołówki, gumy RH, rippery RH… diamenty…przynęty wykonane z pasją przez człowieka, który zna bolenie lepiej niż ja własną żonę Do tego jeszcze woblery pstrągowe Marka Depty czyli „GABKORY”potrafią zauroczyć….pstrągi ale i wędkarza. Przynęty perfekcyjne w każdym calu, najwyższa jakość… z gwarancją łowności. Nie mogłem zapomnieć o przynętach świętokrzyskich rzemieślników….Kiedy pierwszy raz zobaczyłem i użyłem woblerów Tomasza Miernika wiedziałem, że są to przynęty kompletne stworzone przez wędkarza posiadającego ogromną wiedzę wędkarską, talent plastyczny i to coś…czego zdefiniować nie sposób…z mieszanki tej wychodzą przynęty niezwykłe, łowne i nieprzyzwoicie piękne. Wyroby Piotra Matusiaka znane od wielu lat, perfekcja, pasja i łowność to słowa które najbardziej trafnie określają wyroby które wychodzą spod jego ręki….również stale dostępne… Oczywiście nie mogło zabraknąć wyrobów autorskich właściciela sklepu, dla którego wędkarstwo jest całym życiem…jigi pstrągowe, koguty sandaczowe, sztuczne muszki …nie wypada się chwalić…więc powiem tyle, że przynęty wykonane z pasją, sercem i ponad 20 letnim stażem wędkarskim….

Dla spinningistów na pewno warte uwagi będą plecionki znanej amerykańskiej firmy STREN…bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę.

Będzie również kącik dla muszkarzy : materiały do kręcenia, linki, wędki, kołowrotki i akcesoria muchowe…na pewno ich nie zabraknie. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnego sprzętu i akcesoriów potrzebnych do wszelkich innych metod połowów.

Chciałbym aby ten sklep, stworzony przez wędkarza dla wędkarzy, stał się miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i poglądów gdzie każdy miłośnik wędkarstwa może wpaść nie tylko po to aby uzupełnić braki w sprzęcie ale także żeby w miłej atmosferze porozmawiać o tym co Nas wszystkich łączy czyli o GRUBYCH RYBACH. Serdecznie zapraszam szczególnie osoby zaczynające przygodę z wędkarstwem, którym zawsze chętnie udzielę wyczerpujących informacji na każdy temat zgodnie ze swoim wieloletnim doświadczeniem wędkarskim.

Jeszcze raz gorąco zapraszam….Łukasz Gamoński