Ostatnio pisałem o napisach na wędkach robionych markerem. Ale szczerze to nie byłem do końca zadowolony z ich wyglądu. Napis o grubości 0.8mm wygląda stanowczo za grubo na blanku.

Obecnie do napisów używam stalówki i tuszu. Stalówka niekoniecznie musi być zakończona kulka, właściwie to używam tylko ostro zakończonych stalówek. Pozwala mi to na tworzenie cieńszych i mniejszych napisów.

PBH_RBVII_002.JPG

Przy ostro zakończonej stalówce należy zwrócić uwagę na to ze może ona rysować blank. Zanim użyje ja do tworzenia napisów robię test na paznokciu. Jeżeli stalówka rysuje paznokieć, to robię nią parę kółek na płaskiej powierzchni żeby ja lekko stępic/wypolerować.

Do napisów używam biały tusz firmy Rotring. Tusz bardzo dobrze trzyma się blanku i nie rozmywa się podczas lakierowania. Można go już lakierować po kilku godzinach, ale na wszelki wypadek lakierowanie napisu wykonuje najwcześniej następnego dnia od jego zrobienia.

PBH_RBVII_003.JPG

Przy wykonywaniu napisów można sobie pomóc drukując dany napis w czcionce jaka chcemy i później próbować skopiować go na blanku.

Małe porównanie napisu wykonanego stalówką i markerem. Jest już lepiej, ale niestety żeby poprawić swoja kaligrafię będę musiał jeszcze sporo poćwiczyć

PBH_RBVII_004.JPG

Napis stalówką

PBH_RBVII_001.JPG
PBH_RBVII_005.JPG
Spinning & Feeder