U M w Skarżysku-Kam. Rozpisał przetarg na remont i modernizację zalewu Bernatka, który rozpoczął się w pierwszych dniach października br., zakończyć się powinien do końca listopada także br. Odbudowa będzie miała na celu zmodernizowanie zapory, niecki, jazy, umocnienia wałów, z jednoczesnym pogłębieniem zbiornika i usypaniem nowej plaży.

U M w Skarżysku-Kam. w przetargu, który jest dostępny (http://www.umskarzysko.bip.doc.pl/index.php?wiad=82082&t=) nic nie napisał o mieszkańcach wody jakie tam żyły. Brak jakiejkolwiek notatki na temat ryb, które się tam znajdowały wskazuje na ich celowe zmarnowanie i odłów dla własnych potrzeb UM oraz firmy, która wygrała przetarg. Jedynie okoliczni mieszkańcy mogą powiedzieć jak się to odbywało pod osłoną nocy….. bo w rzece poniżej zalewu, aż do ujścia rzeki do Kamiennej ryb nie uświadczymy. Pewnie ktoś zaraz zada twierdzące pytanie, że w zawile nie było ryb, a ja odpowiem by poszukał w środkach masowego przekazu i popytał czy były na tym zalewie jakiekolwiek zawody wędkarskie i czy mieszkańcy ul. Paryskiej w Skarżysku jak i sami Skarżyszczanie tam nie widzieli ryb.

Ja stawiam pytanie do UM. Czy i jak, oraz kto zajmie się odbudową fauny i flory na nowym zbiorniku już od początku grudnia br. Podając koszt takiej inwestycji?