{jcomments on}Przepiękna rzeka Kamienna z czystą i nawet „krystaliczną” wodą, jaka może się szczycić jej początkowy bieg jest rajem dla spinningowców i jak się okazuje nie tylko. Wyprawa nad Kamienną w świąteczny poniedziałek w okolicach po niżej zbiornika w Bliżynie ul Poprzeczna jest rajem dla mieszkańców

w uskutecznianiu wywożenia swoich zanieczyszczeń wprost do rzeki. Góra śmieci, jaka jest prze zemnie przedstawiona na fotkach jest największą, jaka napotkałem w życiu, a widziałem nie jedno dzikie składowisko śmieci. Na załączonym fotkach widać dokładnie skalę zjawiska i konsekwencje nieodwracalnego zagrożenia zabijania wszelkiego życia w pobliżu rzeki jak i samej rzeki, a woń, jaka się unosi w okolicy niczym nie odbiega z oczyszczalni ścieków. Krajobraz rzeki Kamiennej od zbiornika w Bliżynie w dół rzeki do okolic mostu ul. Spacerowej to jedno wielkie śmietnisko urządzeń RTV, części aut, gruzu budowlanego i odpadów komunalnych walające się na brzegach i w rzece.

Czyli WYSYPISKO W RZECE.

Z rybami w tej okolicy nawet kontaktu wzrokowego nie doświadczyłem, ale uchwyciłem wprawiające w osłupienie zjawisko, jakiego nad żadnym innym miejscu nad wodą nie widziałem.

A to fotka jakieś 400m poniżej mostu ul. spacerowej. Mała lodówka i kilka butelek wspaniale wpasowane w toń rzeki.