Opis i dane techniczne producenta

Wędka dla wędkarzy poszukujących wyjątkowej relacji jakości do ceny najlepszym wyborem jest Catana CX TR TE / GT.

Tę serię ośmiu wędzisk zaprojektowano do łowienia najnowszymi technikami

w nowoczesnych pstrągowych łowiskach komercyjnych.

Mają one doskonałą akcję, mocne blanki z węgla XT40 + Geofibre, przelotki Shimano Hardlite i uchwyt kołowrotka Shimano.

Catana CX Trout GT 4,5m ACT 9

Długość: 4,5m

Waga: 304g

Dł. transportowa: 130cm

Ciężar wyrzutowy: 25-40g

 

Ilość części: 7

Catanka współpracowała z kołowrotkiem Daiwa Megaforce x 2050 żyłkami Trabucco S-Force Match Sinking 0,14mm/150m, 0,18mm/150m oraz Daiwą Exceler 2500 z żyłką 0,205mm/150m Trabucco T-Force Spinning Perch

Łowiłem głównie na okolicznych zbiornikach tj. Wióry, Brody, Chańcza. W rzekach typu Kamienna, oraz oczywiście na Wiśle. Stosowane przeze mnie zestawy spławikowe zawierały się w gramaturze od 1g do 8g

Podczas łowienia przy zastosowaniu kołowrotków o wadze do 340g wyraźnie odczuwałem złe jej wyważenie.  Środek ciężkości znajdował się około 20 – 25 cm powyżej uchwytu.

Nawet najlżejszymi zestawami zarzucało się dobrze i daleko. Dzięki przelotkom na długich stopkach, nie miałem do czynienia z klejeniem się żyłki do blanku.

Przelotki zamontowane może nie rewelacyjnie, ale i przyczepić się nie ma do czego. Na jednej z ruchomych widać nadmiar lakieru. Łącznie na siedmiu sekcjach jest ich dziewięć.

Uchwyt kołowrotka nie budził żadnych zastrzeżeń, jest dobrze osadzony i dobrej jakości.

Każdy segment jest opisany tj. podany został model wędki i numer sekcji.

Producent przewidział również zaczep haczyka.

Ostatni segment, czyli szczytówka, jest pełna i dosyć miękka.

Do wędki dołączony jest bardzo solidny i porządny ochraniacz, kapturek na przelotki.

Zeszłej zimy szukałem uniwersalnej wędki spławikowej. O kupnie akurat tego modelu zdecydowała promocyjna cena, która wyniosła 170 zł czyli o 100 zł mniej niż w innych sklepach.

Moim zdaniem jest to wędka naprawdę uniwersalna. Da się nią połowić płotki na delikatny zestaw, dobrze spisze się na rzece przy połowie na przystawkę, jak i przepływankę. Z całą pewnością da sobie radę z lekkim zestawem żyw

cowym.

Mamy przecież zapas mocy gdyż maksymalny ciężar wyrzutu to 40g. Zastosowanie żyłki 0,25mm nie będzie przesadą.

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, iż jest to wędka mało finezyjna. Z całą pewnością nie jest to wędka typu match, bliżej jej do ciężkiej bolonki.

Dobrze poradzi sobie w nadrzecznych krzaczorach, po których niejednokrotnie zwolennicy przystawki, zmuszeni są przedzierać się.

W opisie producenta czytamy o wyjątkowej relacji jakości do ceny. Zapomnieli dodać sformułowania, do promocyjnej ceny. Prawda jest taka, że rodzime firmy w cenie około 270 zł proponują lepsze wędki.

Wady: wędka jest źle wyważona i ciężka do wyważenia, kolorystyka i grafika na wędce (wygląda jak wędka dla kobiet) cena poza promocją.

Zalety: elastyczność zastosowania, solidny uchwyt kołowrotka, kapturek na przelotki.