Położone w gminie Ruda Maleniecka w województwie Świętokrzyskim. Jezioro o powierzchni lustra wody około 10 ha zasilane jest z kanału rz. Czarnej Koneckiej i głębokości 3 – 4m. W części wschodniej jeziora znajduje się wyspa, która jest dostępna jedynie w spodniobytach lub środkiem pływającym. Brzegi wspaniale przygotowane dla wszystkich spacerowiczów oraz wędkarzy. Przy każdym stanowisku jakie wędkarz sobie wybierze w jego pobliżu znajdują się worki na śmieci a to wyróżnia jezioro i daje miły efekt wizualny, oraz zarośla i trawy wystrzyżone.Podłoże jeziora jest równe i bez zaczepów lecz roślinność wodna z pewnością będzie dokuczać w porze letniej i jesiennej. Każdy wędkarz ma swobodny dostęp w zakresie dojazdu autem do stanowiska, a to duży atut dla wędkarzy wędkujących metodą gruntowo – spławikową. Sininngiści także się będą czuli dobrze gdyż drzewostan nie będzie przeszkadzał w zarzucaniu przynęty. Wschodni brzeg jest niedostępny z powodu bagna i niestety przejście nawet w spodniobutach jest niemożliwe. Wejście kanału rzecznego do jeziora także uniemożliwia swobodne przejście, ale stwarza wspaniałe warunki do tarła dla ryb.

Mała miejscowość Maleniec swoich gości z pewnością skusi malowniczo położonym jeziorem oraz wyprawę z rodziną na grilla i ryby, urozmaici pobliską walcownią z końca XVIII wieku, której właściciele dla potrzeb przetwarzania żelaza wybudowali zbiornik.

Rybostan tego zbiornika jak zachwalają mieszkańcy jest bardzo rozmaity, a wielkość ryb z ich opowieści rośnie w oczach. Drapieżniki jakie występują to okoń, szczupak, sandacz, sum, a czasami zdarzają się węgorz, co do ryby białej to w dużej ilości występuje karp, leszcz, płoć, jaź, karaś, sumik karłowaty, mniej amur, lin, tołpyga, boleń, kleń.

Położenie jeziora. 51°10’57.4″N 20°11’12.0″E